Triblade Hand Blender HDP100WG
HDP100WG
Hand Blenders
HDP100WG
Standard free delivery
over 35 €
We deliver to all areas
The estimated time for delivery will be between 2 to 4 business days. Delivery is Monday to Friday, we do not currently offer weekend delivery.
Free returns
.
Unhappy with your purchase?
This product qualifies for 30 day returns. Find out more about our return policy.
Full manufacturer warranty
.
Buy with confidence and receive a full manufacturer’s warranty.
Warranties vary according to the product.
Technical specifications
| Body material | Plastic |
| Colour | Green |
| Size | 7.3 x 7.3 x 35.5 |
| Speeds | 1 |
| Components/Accessories | XL beaker (700 ml) |
| Weight (lbs) | 0.745 |
| Sku | 0W22110022 |
| Components/Accessories | XL beaker (700 ml) |
| Shaft type | Plastic Shaft Triblade |
| Components/Accessories | XL beaker (700 ml) |
| Shaft type | Plastic Shaft Triblade |
| Body material | Plastic |
| Speeds | 1 |
| Product Family | TRIBLADE |
| Weight of cardboard and plastic foil | 0.318 |
| Available from | 2023-01-01 |
Key Features
(Product labels) Product Tips
(Product labels) News & Special offers
(Product labels) Fast Support
Delivery
Delivery within 3 to 10 business days
Easy Returns
30-day return policy
Payments
Secure payments
Delivery
Delivery within 3 to 10 business days
Easy Returns
30-day return policy
Payments
Secure payments