Prospero+ White KHC29A.H0WH
KHC29A.H0WH
Prospero_Plus
KHC29A.H0WH
Standard free delivery
over 35 €
We deliver to all areas
The estimated time for delivery will be between 2 to 4 business days. Delivery is Monday to Friday, we do not currently offer weekend delivery.
Free returns
.
Unhappy with your purchase?
This product qualifies for 30 day returns. Find out more about our return policy.
Full manufacturer warranty
.
Buy with confidence and receive a full manufacturer’s warranty.
Warranties vary according to the product.
Technical specifications
| Control method | Dial |
| Pulse function | |
| Total mixing action | |
| Speeds | Variable |
| Body material | Plastic |
| Components/Accessories | Citrus Press,Food Processor,Plastic Blender |
| Bowl size | 4.3l |
| Cord storage | |
| Dishwasher safe | |
| Size | 28 x 25 x 24 |
| Speeds | Variable |
| Weight (lbs) | 6.51 |
| Sku | 0W20010094 |
| Components/Accessories | Citrus Press,Food Processor,Plastic Blender |
| Capacity - cake (kg) | 1.6kg |
| Capacity - dough (kg) | 960g |
| Capacity - egg whites | 8 |
| Capacity - flour for pastry (kg) | 500g |
K-Beater
Whisk
Dough Tool
Plastic Blender
Food Processor
Chopping Blade
3 Slicing Discs
Citrus Juicer
4.3L Bowl
Splashguard
Key Features
(Product labels) Product Tips
(Product labels) News & Special offers
(Product labels) Fast Support