Prospero+ White KHC29.J0WH
KHC29.J0WH
Prospero_Plus
KHC29.J0WH
Standard free delivery
over 35 €
We deliver to all areas
The estimated time for delivery will be between 2 to 4 business days. Delivery is Monday to Friday, we do not currently offer weekend delivery.
Free returns
.
Unhappy with your purchase?
This product qualifies for 30 day returns. Find out more about our return policy.
Full manufacturer warranty
.
Buy with confidence and receive a full manufacturer’s warranty.
Warranties vary according to the product.
Technical specifications
| Impulsu funkcija | |
| Total mixing action | |
| Number of speeds | Variable |
| Body material | Plastic |
| Components/Accessories | Food Processor |
| Bowl size | 4,3 L |
| Colour | White |
| Size | 28 x 25 x 24 |
| Number of speeds | Variable |
| Weight (lbs) | 8.2 |
| Sku | 0W20010053 |
| Components/Accessories | Food Processor |
| Capacity - cake (kg) | 1.6kg |
| Capacity - dough (kg) | 960g |
| Capacity - egg whites | 8 |
| Capacity - flour for pastry (kg) | 500g |
K-Beater
Whisk
Dough Tool
Glass Blender
Food Processor
Citrus Juicer
Chopping Blade
3 Slicing Discs
4.3L Bowl
Splashguard
Key Features
(Product labels) Product Tips
(Product labels) News & Special offers
(Product labels) Fast Support
Delivery
Delivery within 3 to 10 business days
Easy Returns
30-day return policy
Payments
Secure payments
Delivery
Delivery within 3 to 10 business days
Easy Returns
30-day return policy
Payments
Secure payments